Urząd Miejski w Zdzieszowicach
 
URZĄD MIEJSKI
BURMISTRZ
RADA MIEJSKA
AKTY PRAWNE
AKTY PRAWNE O PODSTAWOWYM ZNACZENIU
FINANSE
OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE
OCHRONA ŚRODOWISKA
OGŁOSZENIA
WYBORY
JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE
ARCHIWUM
INFORMACJA PUBLICZNA
WYSZUKIWANIEwyszukiwanie zaawansowane
REJESTR ZMIAN

 Strona główna BIP
 Pobierz programy
 Mapa biuletynu
 Spis treści biuletynu
 Statystyki podstron
 Redaktorzy biuletynu
 Jak przeglądać BIP
 www.bip.gov.pl
Wykaz firm zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych z terenu miasta Zdzieszowice
(OCHRONA ŚRODOWISKA / Punkty zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego)
[opublikował(a): Joanna Buska dnia 2007-07-30 09:20:03, dokument aktualny]


Wykaz firmy zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych z terenu miasta Zdzieszowice

Od 1 października 2006 r. do obowiązkowych zadań własnych gminy należy udostępnienie mieszkańcom na stronie internetowej oraz w sposób zwyczajowo przyjęty informacji o znajdujących się na terenie miasta podmiotach zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych.
Zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 6a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236, poz. 2008), gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności:
v Udostępniają mieszkańcom na stronie internetowej oraz w sposób zwyczajowo przyjęty informację o znajdujących się na terenie gminy zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, o których mowa w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495), zawierającą:
- firmę, oznaczenie siedziby i adres albo imię, nazwisko i adres zbierającego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- adresy punktów zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w tym punktów sprzedaży sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest odpadem niebezpiecznym. Nie można go umieszczać w pojemnikach z innymi odpadami. Ustawodawca ustalił katalog tego sprzętu.
· Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne.
· Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: odkurzacze, zamiatacze dywanów, żelazka, tostery, frytownice, noże elektryczne, wagi.
· Sprzęt teleinformacyjny i telekomunikacyjny: komputery, laptopy( w tym procesor, mysz, monitor, klawiatura), stacje robocze, notebooki, notepady, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, faksy, telefaksy, telefony, telefony komórkowe, telefony bezprzewodowe.
· Sprzęt audiowizualny: odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery wideo, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku.
· Sprzęt oświetleniowy: oprawy oświetleniowe do lamp fluorescencyjnych (wyjątkiem opraw stosowanych w gospodarstwach domowych), liniowe lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne, niskoprężne lampy sodowe.
· Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia.
· Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: kolejki elektryczne i tory wyścigowe, gry wideo, kieszonkowe konsole do gier wideo.
· Przyrządy medyczne: sprzęt do radioterapii, sprzęt do badań kardiologicznych, sprzęt do wentylacji płuc, analizatory.
· Przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty.
· Automaty do wydawania: napojów gazowych, butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami, produktów stałych, bankomaty.
Mieszkańcy Zdzieszowice mogą pozbywać się wymienionego sprzętu w sposób opisany poniżej.
Sprzedawcy detaliczni i hurtowi (sklepy detaliczne i hurtownie) sprzętu elektrycznego i elektronicznego są zobowiązani do:
o od 1 lipca 2006 r., przy sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu, tego samego rodzaju co kupowany przez klienta, w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt;
o do umieszczani w punkcie sprzedaży informacji o wyspecjalizowanych punktach zbierania zużytego sprzętu.
Sprzedawcy mogą informować dokonujących zakupu nowego sprzętu o wysokości kosztów zbiórki i unieszkodliwiania zużytego sprzętu, pokazując tę kwotę w cenie kupowanego towaru.
Wyspecjalizowane punkty zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będą prowadziły selektywną i bezpłatną zbiórkę tego sprzętu z gospodarstw domowych. Na terenie miasta Zdzieszowice punktem zbierającym zużyty sprzęt jest:
- Medicar Konrad Kowol z siedzibą w Zdzieszowicach przy ul. Chrobrego 7 tel. 077/4844405
- Gminna Spółdzielnia „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” Zdzieszowice Sklep nr 39 ul. Góry św. Anny 8 (kod odpadu 16 02 14 i 16 06 04)
- Gminna Spółdzielnia „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” Zdzieszowice Sklep nr 30 ul. Filarskiego 1a (kod odpadu 16 02 14 i 16 06 04)
 

- SULO Polska Sp. z o.o.

Oddział w Krapkowicach ul. Piastowska 38

- Plus Discount Sp. z o.o. ul. Myśliwca 17


  wyślij na drukarkę  |  wyświetleń podstrony: 4077

Łączna ilość wyświetleń podstrony wraz z innymi jej wersjami: 4483

Opis zmian w porównaniu z poprzednią wersją:
dokonano edycji opisu
pokaż rejestr zmian zawartości podstrony >>Urząd Miejski w Zdzieszowicach
47-330 Zdzieszowice, ul. Bolesława Chrobrego 34
tel.: 0-77-40-64-400, faks: 0-77-40-64-444
e-mail: um@zdzieszowice.pl
strona www: www.zdzieszowice.pl
NIP: 749-10-93-999, REGON: 000530347
konto bankowe nr: 44 8883 1015 2002 0010 5910 0001
ostatnia modyfikacja zawartości: 2013-09-27 12:37:37